סיפורי הצלחה - דוגמאות "מרעיון למליון"

אנו שמחים להיות שותפים לסיפורי הצלחות של לקוחותינו. בעמוד זה מובאות כמה דוגמאות להצלחות של פרויקט שעברו תהליך פיתוח הנדסי במשרדינו.

! אקדח צעצוע D-DART

פותח בשנת 2017 בגיזמו הנדסה

נמכר ברשתות ענק כמו- amazon, target.com ובחנויות במדינות רבות בעולם

החברה נמצאת כל הזמן בתהליכי מחקר ופיתוח דגמים חדשים למוצר

D-DART

מותר לנו להשאר צעירים בנשמה ולהינות ממשחקים שכיבכול נועדו לילדים שלנו. ולמרות שכל הילדים עפים על האקדח חצים D-DART שפיתחנו אצלינו בגיזמו הנדסה – פיתחנו את המוצר הזה כי פשוט רצינו לשחק.

ואז גילינו שיש עוד משוגעים כמונו, שנהינים לשחק, להרכיב ולפרק, ליצור שילובים מטורפים מהמשחקים.

אחד כזה, מנחה של התוכנית "מכסחי המיתוסים", אדם סוואג' ("MythBusters"), החליט לבחון מקרוב כמה אקדחים מסדרת D-DART במעבדה שלו.

לנו נראה שהניסוי שלו היה מהנה ביותר,

אבל תראו את הסרטון ותחליטו בעצמכם :) https://www.youtube.com/watch?v=9LVFVTMleio

רוצים לנסות גם אתם? כנסו ל- d-dart.com

Adam Savage D-Dart Blaster.png

1. מושב בטיחות Mifold

פותח בשנת 2015.

גייס: 2.5 מליון דולר

סטאטוס כיום: חברה רווחית עם מחזור מכירות של מעל 10 מליון דולר.

mi01.png

"מייפוולד" הוא רעיון גאוני של היזם ג'ון סומרוי. המוצר הוא בעצם כיסא הבטיחות לרכב הקטן ביותר בעולם. הרעיון הוא פשוט: במקום להרים את הילד עם כיסא בוסטר לגובה המתאים, הכיסא מאפשר להוריד את חגורת הבטיחות של הרכב לגובה המתאים לילד.

כל מי שיש לו ילדים, מכיר את הבעייתיות של ההסעה שלהם ברכב: ילדים מגיל שנתים ועד 8 לפחות, זקוקים למושב בטיחות מתאים ברכב שתפקידם – לגביה את הילד לגובה של חגורת בטיחות, על מנת שיוכלו לחגור את חגורת בצורה נוחה ובטוחה. אך המושבים הללו גדולים, מסורבלים, כבדים ולא נוחים. קשה להכניס מספר מושבים לרכב אחד, במיוחד אם הוא קטן, וקשה עוד יותר לנייד את המושבים מרכב לרכב. היזם ג'ון המציא את mifold , לאחר שזיהה את הבעיה והחליט "להפוך את הכיוון", ובמקום לנסות להגביה את הילד לגובה של חגורת בטיחות באמצעות מושבים גדולים – להנמיך את החגורה לגובה של הילד. כך נולד הרעיון לכיסא בטיחות מיניאטורי mifold, כל כך קומפקטי שיכול להכנס לתא כפפות.

גיזמומייקר היו מעורבים בפיתוח הרכיבים המכאניים של מייפולד, וחברות נוספות כמו שותפנו בסין, סטארי, ביצעו את עיצוב הטקסטיל והייצור ההמוני.

המוצר הגאוני של ג'ון הביא לגיוס של 2.5 מליון דולר באתר גיוס המונים קיקסטארטר, והתחיל מהפכה בעולם כיסאות בטיחות לילדים ברכב.

אנו מייחסים את הצלחת הפרויקט בין היתר לזיהוי נכון של בעיה הקיימת בשוק ופתרונה ע"י רעיון גאוני, מתן פתרון תוך כדי הבנת הצורך האמיתי של הלקוח הפוטנציאלי, תכנון הנדסי מצויין, עיצוב, והשקעת מירב המשאבים בייצור שיווק וקידום מכירות. נכון להיום (2020) המוצר נמכר ברוב מדינות העולם והחברה של ג'ון ריווחית ומגלגלת מחזור של מעל 10 מליון דולר בשנה.

אתר החברה: http://www.mifold.com

צפה בסרטון ההדגמה הגאוני של Mifold:

2. מערכת סינון אוויר "מורן"

התחלת פיתוח בשנת 2012

גיוס: כ 800 אלף דולר.

סטאטוס כיום: אקזיט - החברה נמכרה ל"תדיראן מזגנים"

048fd773589ad55d0abf37698fb5b27a9bbd1446.jpeg

מסנן אוויר למקלטים שפותח עבור חברת ירוק בעיר תעשיות מיגון בע"מ. המוצר פותח בהתאם לדרישות התקן הישראלי ועבר סדרת בדיקות תאימות במעבדות שונות ובמכון התקנים.

הפרויקט החל מרעיון ליצור מסנן אוויר קומפקטי שמשלב משאבה אוטומטית ומשאבה ידנית במוצר אחד. המוצר עבר סדרת שלבי פיתוח ומידול ע"י חברת גיזמו בשיתוף עם היזם. חברת גיזמו הייתה שותפה מלאה גם להתנעת תהליך הייצור בסין, בדיקות מעבדה במכון התקנים, בדיקות הרס, בדיקות פיצוץ במעבדה וקבלת היתרים ותקנים מתאימים לשיווק המערכת.

הפרויקט הוא דוגמה מדהימה לתהליך פיתוח נכון שהוביל לאחד "האקזיטים" המשמעותיים בשנים האחרונות: חברת ירוק בעיר נרכשה ע"י חברת תדיראן בשנת 2015, והיא כיום מערכת סינון אוויר "מורן" היא אחת המערכות הנפוצות והמצליחות ביותר בעולם.

זוהיא גם דוגמא מדהימה ל"רעיון עד אקזיט" ופיתוח מאפס שנעשה כולו אצלנו כאן בגיזמו.

היזם הגיע עם רעיון בלבד וקיבל שירות מלא במחירים תחרותיים אשר איפשרו לו לעבוד בשלבים ולממן את הפיתוח בעצמו עד לשלב בניית אב הטיפוס הראשון.

לאחר מכן, היזם הצליח לגייס השקעה להמשך הפיתוח והכנה לייצור והמשיך לעבוד איתנו עד ליום האקזיט.

אתר המוצר: https://www.tadiran-group.co.il/moran

3. פאסר - Passer גשרון פלסטיק

פותח בשנת 2017

גיוס: מימון עצמי.

מכירות: מעל 15,000 יחידות

1353539.jpg

המוצר Passer הוא דוגמה נוספת לסיפורי הצלחה של המוצרים שעברו תהליך פיתוח בחברת גיזמו מייקר. זהו מוצר פשוט – אך גאוני, מסוג המוצרים שמי שרואה אותו, אומר לעצמו: "איך לא חשבתי על זה בעצמי?!"

הרעיון למוצר הזה שייך ליזמת לבנה ניסים, יעודו לסייע לשדרג את חוויית שטיפת הריצפה. כולנו מכירים את הדילמה שעולה כאשר אנו צריכים לגרוף את המים המלוכלכים מעבר למסילות של דלת הזזה שמובילה למרפסת. יעודו של Passer לפתור את הבעיה זאת, באמצעות הנחתו בפתח של המרפסת, מעל פסי המסילה, על מנת להעביר דרכו את המים המלוכלכים, מבלי להרטיב וללכלך את המסילות.

אחד הגורמים להצלחת המוצר היה המחויבותה המוחלטת של היזמת לתהליך הפיתוח, הייצור והשיווק. היזמת התקדמה בצעדים שנקבעו מראש, תוך הצמדות לאסטרטגית הפיתוח והשיווק של המוצר שתכננה מראש.

כיום, Passer נמכר בכל העולם, ומתחילת המערך השיווקי ועד היום נכמרו יותר מ-15,000 יחידות של המוצר, כאשר תשתית למכירת המוצר מבוססת על שיווקו באמצעות האינטרנט.

אתר החברה: https://www.passer.co.il/

4. גן המדע (ABA science play limited)

מיקום: מותקן במוזיאון המדע בחיפה ומוזיאונים רבים אחרים בעולם.

התחלת פיתוח: 2014

מחזור מכירות: לא ידוע (מוערך ב5 מליון דולר בשנה)

פטנט מיתקן מוזיאון המדע

מתקני המשחק המשלבים אלמנטים מדעיים הם פרי רעיונם של חברת מיקרודל בביצוע של חברת "גיזמו הנדסה" עבור A.B.A. Science Play

הגישה המהפכנית של החברה מחברת בין עולם המשחק לעולם הלמידה באמצעות יצירת מגרשי משחקים שהם "כיתות לימוד" חווייתיות, המציגות למשתמש את חוקי הפיסיקה השונים בדרך של משחק מהנה.

התקנת המשחקים הראשונים במוזיאון המדע בחיפה הייתה "סגירת מעגל" מרגשת עבור מייסד החברה החיפאי נמרוד, אשר התחיל את דרכו המדעית בחוגים ופעילויות של מוזיאון המדע (אשר היה ידוע אז כ"וכטכנודע").

חברת A.B.A science play מכרה את המתקנים היחודיים למאות מוזיאונים ופארקים ברחבי העולם והיא ממשיכה להיות רווחית גם היום.

אתר החברה: http://www.aba-playground.com

פרויקטים מוצלחים "פנימיים" של בעלי החברה

עם השנים גם אנחנו למדנו לפתח מוצרים והתקדמנו ממתן שירותי פיתוח בלבד לייצור, שיווק ומכירה (וכיום גם לפעמים השקעה).

הפרויקטים הבאים הם רעיונות מקוריים של מקימי ומנהלי גיזמו-מייקר.

כיום אנו מחזיקים במפעל פרטי בגודל 3,000 מ"ר בשנז'ן סין, ונמרוד (אחד מהשותפים המקימים) העביר את מרכז חייו להונג קונג בכדי לנהל את תהליכי הייצור והחברות הבנות.

5. נמו כלי עבודה אטומים - Nemo Power Tools Limited

מיקום: שנזן סין

התחלת פיתוח: מאי 2014

מס עובדים כיום: 29

מחזור מכירות: 2.5 מליון דולר

Nemo Power Tools patent

חברת Nemo Power Tools הינה חברה המייצרת מגוון כלי עבודה חשמליים ייחודיים, עמידים למים ולתנאי סביבה קיצוניים. מוצר הדגל של החברה הוא מקדחת NEMO אשר נמכרת ב-49 מדינות שונות בעולם.

החברה החלה כפרויקט פנימי של מהנדסים בגיזמו והרעיון הראשוני שייך למנהל גיזמו-מייקר אולג זוקוב.

במסגרת הפרויקט פותחו מגוון כלים עמידים למים, לשימוש ע"י אנשי תחזוקה, מתקני בריכות שחיה, וחברות בתחום הימאות והצלילה.

כיום החברה מחזיקה במפעל הרכבה בסין המעסיק יותר מ-20 עובדים, ומוצרי החברה נמכרים ברחבי העולם.

החברה ריווחית ומחזיקה במונופול על תחום כלי העבודה החשמליים האטומים למים, ללא מתחרים בעולם עד היום.

חשוב לציין שהחברה ** מעולם לא רשמה פטנטים על המוצרים ** ובחרה לשמור על המונופול המסחרי ע"י הנדסה מצויינת, צינורות שיווק וקביעת עובדות בשטח עם מוצר ללא תחרות.

אתר החברה: www.NemoPowerTools.com

6. חברת הצעצועים D-Dart

ממציא: הרמן זוקוב

חברה: Bullseye Limited

התחלת פיתוח: יולי 2018

גיוס: מימון עצמי של גיזמו-מייקר

d-dart-slider.jpg

הפיסיקאי בוגר טכניון ומנהל בחברת גיזמו-מייקר, הרמן זוקוב, הוא הממציא מאחורי רובה הצעצועים D-Dart.

הפיתוח של המוצר המעניין התחיל רק בסוף 2018, ותוך חודשים ספורים כבר מצאנו את עצמנו מציגים בתערוכות צעצועים ברחבי העולם ומתניעים ייצור המוני במפעל שלנו בסין.

את סרטון הפרסום הראשון למוצר צילמנו בטלפון סלולרי במהלך אירוע "כינרנט" בקיבוץ הגושרים, ולאחר 6 חודשים הצעצוע כבר היה מונח על המדפים ב 1800 חנויות Target בארה"ב.

מדובר על אחד מסיפורי ההצלחה המהירים ביותר שהכרנו עד היום, והיד עוד נטויה.

אתר החברה: www.D-dart.com

יש לכם רעיון למוצר חדשני? מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר ולעשות את הצעד הראשון בדרך להצלחה!